KChD – “Wystarczy Słowo” (2022)

Boże Narodzenie to ciepło i radość. To zapach lasu przyniesiony do naszych domów. To wspólne rozmowy i serca otwarte na drugiego człowieka. To dobro i miłość, które nagle, po raz kolejny odkrywamy w sobie. To czas refleksji i wspomnień. To rodzinne przygotowanie wigilii i śpiewanie kolęd. To czas nadziei i wdzięczności, czas pięknych spotkań, podczas których wreszcie mamy dla siebie kilka chwil, a słowa płyną z serc poruszonych bliskością.

Czasem wystarczy jedno słowo, aby odmienić losy drugiego człowieka.
Wystarczy słowo, by wlać w serce nadzieję i spełnić marzenia.

Kochani! Płyta “Wystarczy Słowo” to spełnienie naszych marzeń. To podróż przez czas Bożego Narodzenia z tekstami i muzyką, które tkwiły gdzieś na dnie naszych serc, by wreszcie dojrzeć do tego, aby podzielić się nimi z Wami. 44 dzieci tworzących Krakowski Chór Dziecięcy zaśpiewało najpiękniej do aranżacji skomponowanych z dbałością o każdy szczegół. Na płycie znajdziecie 18 kolęd i pastorałek, z których 15 to nasze autorskie kompozycje, a 3 to kolędy tradycyjne. Przepiękne, wzruszające teksty autorstwa Andrzeja Piśko z pewnością Was zachwycą, tak samo jak zachwyciły nas.

Wykonawcy

Jesteśmy grupą przyjaciół – dzieci i młodzieży, która od 2018 roku, poprzez wspólne muzykowanie, rozwija swoje talenty i pasje pod okiem opiekunów artystycznych – Mateusza i Anety Hrynkiewiczów. Jesteśmy otoczeni życzliwym wsparciem i twórczą atmosferą, co sprawia, że udział w chórze jest dla nas cudowną przygodą. Wyróżnia nas to, że śpiewamy głównie autorskie piosenki, a nasze płyty są tematycznymi i pięknie brzmiącymi opowieściami na ważne tematy. Mądre, zabawne i wzruszające teksty tworzy specjalnie dla nas Andrzej Piśko. Na co dzień działamy przy Krakowskim Centrum Artystycznym, gdzie realizujemy ciekawe projekty artystyczne, koncertujemy, nagrywamy piosenki, teledyski i świetnie się bawimy. Nasze dwie ostatnie płyty: „Zatrzymany Świat” oraz „Krakowskie Mordoki” zostały wydane pod Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

Lista piosenek

 1. W żłobie leży
 2. Gwiazdki na niebie
 3. Za oknem prószy śnieg
 4. Szukając Twojego Blasku
 5. Święty Mikołaju
 6. Wystarczy Słowo
 7. Ty Mu życie dałaś
 8. Maleńki Jezus
 9. Z narodzenia Pana
 10. W tę jedną noc
 11. Świąteczny sen
 12. Dobro ma moc
 13. Choinka
 14. Święta są tuż tuż
 15. Zwyczajne Święta
 16. Mędrcy Świata
 17. Blask rozjaśnia noc
 18. W niebie dziś usłyszą nas

W niebie dziś usłyszą nas

Galeria