KChD & Goście – “Zatrzymany Świat” (2021)

Oddajemy w Wasze ręce projekt pt. „Zatrzymany Świat”, który powstał na przełomie 2020 i 2021 roku – w czasie pełnym niepewności, troski oraz obaw o naszych bliskich. To wtedy dla wielu z nas świat zatrzymał się na chwilę, dzięki czemu odkrywaliśmy na nowo czym jest przyjaźń i ludzka życzliwość. Właśnie wtedy okazało się, jak ważna jest dla nas miłość, która może pokonać wszystkie przeciwności.

Piosenki na naszej nowej płycie opowiadają o wartościach ważnych dla każdego człowieka, szczególnie istotnych w chwilach trudnych. Wyśpiewane przez nas całym sercem, niech będą dla Was życiowym drogowskazem.

W środku znajdziecie także opowiadanie, w którym robot Lemik* otrzymuje niezwykłe zadanie odwiedzenia Planety Ziemi. Ta trudna misja okazuje się nie tylko wspaniałą przygodą, ale także lekcją życia zarówno dla robota, jak i dla nas wszystkich.

Mamy nadzieję, że nasze piosenki i opowieść o małym bohaterze Lemiku przeniosą Was w niezbadane krainy wyobraźni i pozwolą stać się częścią tego zaczarowanego świata.

*Historia robota Lemika jest naszym hołdem złożonym twórczości Stanisława Lema, którego książki do dzisiaj rozpalają wyobraźnię czytelników na całym świecie.

Wykonawcy

W nagraniach biorą udział utalentowani młodzi wokaliści, znani z takich programów jak The Voice Kids, Eurovision Junior, czy Szansa na sukces:

Ala Tracz, Andrzej Jusięga, Hania Boguszewska, Hania Lasota, Hania Sztachańska, Jonatan Koczy, Karina Kowalska, Kinga Wołoszyn, Magda Pająk, Natalia Wawrzyńczyk, Nela Zawadzka, Norbert Wronka, Ola Tracz, Oliwia Bąk, Oliwia Konieczna, Oliwier Szot, Paweł Szymański, Wiktoria Zwolińska, Zuzia Janik.

Wszystkim solistom towarzyszy Krakowski Chór Dziecięcy.

Autorzy

Mateusz Hrynkiewicz

Autor projektu, młody artysta, magister sztuki, pedagog i producent muzyczny. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Śląskim na specjalności Rytmika w Edukacji Dziecka oraz Prowadzenie zespołów muzycznych. Pianista, kompozytor, aranżer oraz akompaniator. Mateusz jest również wychowawcą i animatorem czasu wolnego. Co roku spędza wakacje i ferie zimowe organizując aktywnie czas dzieciom. Prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, odkrywając nowe talenty. Na co dzień pracuje w Krakowskim Centrum Artystycznym. Założyciel i dyrygent Krakowskiego Chóru Dziecięcego. Jest autorem muzyki do wszystkich piosenek na płycie.

Andrzej Piśko

Autor tekstów piosenek oraz opowiadania zawartego w książeczce. Mieszkaniec Warszawy, piszący wiersze i teksty piosenek. Przygoda z pisaniem rozpoczęła się za sprawą przedszkola, do którego uczęszczały jego dzieci. Kilka lat temu okazało się, że do jednego z przygotowywanych spektakli brakuje piosenek. Napisał więc teksty, które się spodobały i od tej pory pisze nie tylko piosenki, ale także scenariusze, wiersze i opowiadania, które zdobywają nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach.

Partnerzy medialni

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY
ZE ŚRODKÓW MIASTA KRAKOWA

Singiel promujący płytę

Demo płyty