Pierwszy singiel z płyty “Strachy, zmory i upiory”, na której realizowaliśmy partie chóralne wraz z drugim chórem z Zespołu Pieśni i Tańca “Małe Słowianki”.

“A-D-H-D” to piosenka, którą należy odczytywać na dwóch płaszczyznach – dziecięcej i dorosłej. Dziecięca mówi nam o potrzebie zabawy, szaleństwa, sportu w życiu każdego z nas, a dorosła zwraca uwagę o nadużywaniu przez niektórych określeń typu ADHD przy komentowaniu zabaw i zachowań dzieci. Piosenka pochodzi z projektu pt. “Strachy, zmory i upiory”.

Poniżej znajduje się TELEDYSK:

STRACHY, ZMORY I UPIORY to autorski projekt Mateusza Hrynkiewicza z piosenkami dla dzieci i młodzieży, w którym wzięło udział ponad 750 dzieci z całej Polski. O projekcie autorzy piszą: „To jedyny w swoim rodzaju poradnik dla początkujących i dla tych bardziej zaawansowanych, dotyczący najważniejszej lekcji w życiu, czyli tego… jak sobie radzić z potworami!”. 

Projekt zawiera 18 piosenek, których tematyka nawiązuje do prawd ponadczasowych, odwołuje się do dziecięcych i ludzkich emocji. Często pojawiają się pytania natury filozoficznej i duchowej. Jednocześnie teksty są proste, pozbawione głębokiej metaforyki, przepełnione  humorem i ogromną dawką pozytywnego myślenia, przez co materiał znajdujący się na płycie, staje się swoistym tworzywem mogącym posłużyć jako pomoc dydaktyczna na różnorodnych zajęciach muzycznych. 

Dzieci od pierwszych lat życia boją się ciemności, burzy, złych ocen w szkole, a w późniejszym wieku odrzucenia, samotności. Płyta w sposób nienachalny, zabawny i wesoły opowiada o tych wszystkich lękach. Opowiada także o dziecięcych marzeniach i wszystkim co dla dzieci i młodzieży jest ważne. 

Więcej na stronie: www.strachyzmoryiupiory.pl

Poniżej znajduje się TELEDYSK: