Zatrzymany Świat – zrzutka.pl

Wesprzyj projekt!

Zbieramy środki na wydanie płyty z piosenkami dla dzieci i młodzieży pt. „Zatrzymany Świat”. Znajdzie się na niej 21 autorskich piosenek zaśpiewanych przez Krakowski Chór Dziecięcy wraz z dziecięcymi osobowościami polskiej sceny muzycznej. Utwory, które scala wymyślona przez nas postać robota Lemika, dedykowane są pamięci Stanisława Lema, by uczcić stulecie urodzin światowej sławy pisarza. Płyta będzie także stanowić gotową pomoc dydaktyczną dla uczniów i nauczycieli. Premiera płyty zaplanowana jest już na 20 marca 2021 roku. Jesteśmy pewni, że uda się to dzięki Waszej pomocy!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/zatrzymanyswiat

Więcej o projekcie możecie znaleźć na naszej stornie w zakładce Płyty -> Zatrzymany Świat

Zatrzymany Świat to płyta z piosenkami dla dzieci i młodzieży. Znajdziecie na niej aż 21 piosenek oraz piękne opowiadanie wydane w formie książki.

Pragniemy oddać w Wasze ręce projekt pt. „Zatrzymany Świat”, który powstał na przełomie 2020 i 2021 roku – w czasie pełnym niepewności, troski oraz obaw o naszych bliskich. To wtedy dla wielu z nas świat zatrzymał się na chwilę, dzięki czemu odkrywaliśmy na nowo czym jest przyjaźń i ludzka życzliwość. Właśnie wtedy okazało się, jak ważna jest dla nas miłość, która może pokonać wszystkie przeciwności.

Piosenki na naszej nowej płycie opowiadają o wartościach ważnych dla każdego człowieka, szczególnie istotnych w chwilach trudnych. Wyśpiewane przez nas całym sercem, niech będą dla Was życiowym drogowskazem.

Chcemy, aby ta płyta była inna niż wszystkie. Do płyty dołączamy pięknie ilustrowane opowiadanie, wydane w twardej oprawie. Poprowadzi ono słuchaczy przez nasze piosenki, tworząc swego rodzaju słuchowisko, w którym muzyka i słowa odgrywają razem bardzo ważną rolę. Jesteśmy przekonani, że przyniosą słuchaczom (tym najmłodszym i tym już dorosłym) chwile radości, zaciekawienia, ale też skłonią do refleksji. Przygody robota Lemika*, który przybywa na Planetę Ziemię z niezwykle istotną misją, okazują się lekcją życia dla niego, ale i dla nas wszystkich.

Mamy nadzieję, że nasze piosenki i opowieść o małym bohaterze Lemiku przeniosą Was w niezbadane krainy wyobraźni i pozwolą stać się częścią tego zaczarowanego świata.

Krakowski Chór Dziecięcy

*Historia robota Lemika jest naszym hołdem złożonym twórczości Stanisława Lema, którego książki do dzisiaj rozpalają wyobraźnię czytelników na całym świecie.

Wideo zostało zrealizowane podczas pierwszego “lockdownu”, piosenka pojawi się na naszej płycie w nowej odsłonie. Poniżej wersja nagrana z naszych domów: